laser tag
laserowy paintball

laserzone

System Laser Tag, ze względu na podobieństwo zasad gry, nazywany jest też laserowym paintballem. Za amunicję służą tutaj, nie kulki wypełnione farbą, ale całkowicie bezpieczna wiązka podczerwieni, podobna do tej, używanej w pilocie do telewizora. Dzięki temu, grając w Laser Zone nie jesteś narażony/a na bolesne siniaki, tak częste w tradycyjnym paintballu. W laserowego paintballa można więc grać bez odzieży ochronnej, w dowolnym, wygodnym ubraniu.

W Laser Zone, każdy gracz może poczuć się jak bohater gry komputerowej. Dzięki specjalnie przygotowanemu labiryntowi, z łatwością wczujesz się w klimat swojej ulubionej strzelanki. Półmrok, kolorowe światła, unoszący się dym, oraz odpowiednio dobrana muzyka tworzą niepowtarzalną atmosferę.

Każdy gracz wyposażony jest w specjalne kamizelki oraz karabin. Kamizelki posiadają czujniki, które zbierają informacje o trafieniach. W trakcie gry tworzone są pełne statystyki strzałów i trafień, przeliczanych potem na punkty. Nie ma możliwości oszukiwania. Gdy gracz zostanie wyeliminowany z gry, musi odczekać kilka sekund, lub wrócić do bazy, żeby „odzyskać życie”. Po skończonej grze, każdy z uczestników dostaje wydrukowane szczegółowo statystyki z rozgrywki.

Laser Tag odróżnia od paintballa znacznie większa dynamika gry, oraz elastyczność w modyfikowaniu i tworzeniu nowych, sterowanych komputerowo, scenariuszy gry. System ułatwia również celowanie, ponieważ wiązka światła, wysyłana przez broń, jest widoczna w przyciemnionym pomieszczeniu.

Więcej o trybach i scenariuszach gry, oraz niesamowitych możliwościach, jakie daje System Laser Tag,
czytaj tutaj.